המלצה: חווית קניה

אחרי למעלה מ-20 שנה החלטתי להחליף את מערכת הקול הישנה ולרכוש רמקולים איכותיים ורסיבר מתאים.

אלכס ולריסה קיבלו את פני במאור פנים. הגעתי למקדש המוקדש למערכות קול מצויד בדיסקים שאני נוהג להאזין להם בשעות הערב השקטות. אחרי למעלה מ 20 שנה החלטתי להחליף את מערכת הקול הישנה ולרכוש רמקולים איכותיים ורסיבר מתאים.

תאמתי את הביקור מראש והגעתי בדיוק בשעה היעודה .לשמחתי גיליתי שאין בעיית חניה.
כבר בכניסה שמחתי לראות  מבחר גדול של רמקולים על הקירות על מדפים ובכל פינה כולל פינות האזנה נפרדות למערכות קולנוע ביתי ולמערכות קול. הצצתי למעבדה העמוסה מכשירים בשיפוץ ונעניתי לבקשתו של אלכסנדר אלון לעבור אל פינת ההאזנה מול סוללת רמקולי מדף מסוגים שונים ומגוון יצרנים.

עד מהרה הדהדו צלילי הקונצרט שבחרתי בחלל החדר ושקעתי בהאזנה. לפני שהגעתי לשיגידר עברתי באינטרנט על שמות יצרני הרמקולים המובילים בעולם וקראתי ביקורות מקצועיות של טובי המומחים.

להפתעתי ההרצאה המלומדת שציפיתי לה התחלפה בשיחה נעימה על כוס אספרסו מהביל וריחני. גיליתי אוהב מוזיקה אמיתי שחלק איתי את חוויותיו והעדפותיו וציין בחיוך, שהתמזל מזלו לעבוד במקצוע הטוב בעולם מבחינתו – האזנה למוזיקה.

כשמיצינו את הקטעים הנבחרים שהבאתי, בחר אלכס להשמיע לי קטעי מוזיקה נוספים מהאוסף שלו. האזנתי בריכוז והנאה לצמד רמקולים נוסף ואחריו עוד ועוד אחרי שפסלתי כמה מהם נשארתי עם שלשה נבחרים לפני שגיליתי מי היצרנים. ביקשתי להאזין רק לאלה שבחרתי ואלכס נענה בחיוך רחב. הפעם זה היה ברור וחד משמעי. מצאתי את מה שחיפשתי. הצלילים שבקעו מהם תאמו בדיוק למה שחלמתי. כמעט שגרגרתי כמו חתול מרוב הנאה. גם צורתם ועיצובם הלמו את פינת ההאזנה שהכנתי להם בביתי.

המחיר אכן היה גבוה בהרבה ממה שתכננתי ואלכס הסביר לי שבחרתי ברולס רויס של משפחת הרמקולים.

אלכס ולריסה נפרדו ממני כמו ממכר ותיק ואהוב ואני חזרתי לביתי כשחיוך רחב על פני.
עוד באותו היום הרכבתי את המערכת החדשה ובחשש הכנסתי את הדיסק הראשון למקומו, מצפה להבדל הגדול בין הפינה בביתי ולמה שחוויתי בשיגידר. הצלילים שבקעו מהרמקולים שבחרתי בעזרתו של אלכס גרמו לי להשתרע על הספה ולשקוע בנמנום מאושר ומלא נחת.

אם תחפשו מערכות קולנוע ביתי, רמקולים או מערכות קול בצפון, חיסכו את הנסיעה למרכז.
תגיעו היישר לשיגידר בכרמיאל ותמצאו את מבוקשכם.
אני מצאתי.
              אריה עשת
              מצפה הילה